Jakie leki stosuje się przy leczeniu chorób oczu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nieleczone choroby oczu mogą prowadzić do pogorszenia ostrości wzroku, a nawet całkowitej ślepoty. Warto zatem zadbać o swój cenny narząd. Regularne badania u okulisty pomogą wykluczyć lub potwierdzić ewentualne schorzenia. W przypadku najczęstszych chorób oczu u osób starszych, takich jak zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) możliwe jest skuteczne leczenie lub zabieg chirurgiczny.

Co to jest zaćma?

Choroba ta jest bardzo częstym schorzeniem narządu wzroku. Pojawia się z wiekiem i charakteryzuje się stopniowym mętnieniem soczewki oka. Z czasem najprostsze czynności stają się niemożliwe do wykonania, a chory traci możliwość widzenia w zmętniałym oku. Chorobę można jednak wyleczyć z pomocą zabiegu chirurgicznego. Polega on na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej – sztuczną. W ofercie np. tego punktu https://www.eyemed.pl/zacma/ można znaleźć wiele metod leczenia zaćmy, w zależności od chorób współistniejących i rodzaju wszczepianej soczewki.

Jak podaje się lek do oka?

Choroba AMD jest leczona poprzez podanie specjalnego leku bezpośrednio do gałki ocznej. Iniekcje doszklistkowe to bezbolesne zastrzyki do oka, które mają na celu szybkie doprowadzenie leku do warstwy naczyniowej narządu wzroku. Substancja zawarta z tym specyfiku blokuje nieprawidłowe powstawanie naczyń krwionośnych wewnątrz oka. Gdy takie naczynia powstają, składniki krwi mogą przedostawać się do oczu i stopniowo upośledzać komórki odpowiedzialne za widzenie. Lek podawany bezpośrednio do ciała szklistego powstrzymuje ten proces. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia można całkowicie pozbyć się groźnych chorób oczu i odzyskać komfort widzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*