Jakie kroki należy podjąć, aby zostać myśliwym?

Jakie kroki należy podjąć, aby zostać myśliwym?

Nie każdy obywatel w Polsce może zajmować się myślistwem. Zanim wyruszy do lasu z bronią musi przejść odpowiedni staż i zdać egzamin. Myśliwy jest zmuszony posiadać odpowiedni sprzęt – nie każdy nadaje się do strzelania do zwierząt. Jakie kroki należy podjąć, zanim podejmie się prób łowieckich? 

Staż i egzamin 

Myśliwy musi przede wszystkim dobrze przygotować się do wykonanego zawodu. Najłatwiej nawiązać kontakt ze związkiem łowieckim, gdzie można zapisać się na odpowiedni staż. Trwa on około 12 miesięcy, podczas których nabywa się podstawowych umiejętności łowieckich. Nie jest to jedynie strzelanie, ale też zdolność zakładania urządzeń, dokarmiania zwierząt, obserwacja terenu lub naganianie. Po szkoleniu można zapisać się na egzamin, który składa się z części teoretycznej i praktycznej. 

Odpowiedni sprzęt 

Zdany egzamin nie zwalnia myśliwego w stosowaniu się do zaleceń związków łowieckich. Można używać jedynie specjalistycznego sprzętu, który gwarantuje bezbolesną śmierć zwierzęcia. W tym celu warto kupować broń palną z termowizorami obserwacyjnymi XEYE. Dzięki nim dużo łatwiej o precyzyjne strzały, zwłaszcza przy ograniczonej widoczności. Niezbędny jest również tłumik, który nie odstrasza zwierzyny. Najczęściej używana broń palna to m.in. strzelba, sztucer lub karabin myśliwski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 2 =