Jakie części trzeba regularnie wymieniać w kosiarkach?

Jakie części trzeba regularnie wymieniać w kosiarkach?

Kosiarka jest jednym z najbardziej użytecznych sprzętów w każdym przydomowym ogrodzie. Pozwala bowiem na regularne przycinanie trawnika, dzięki czemu prezentuje się on wyjątkowo efektownie i nieustannie cieszy oczy. Niestety w efekcie naturalnej eksploatacji z czasem niektóre komponenty kosiarki ulegają zużyciu lub awarii, co pociąga za sobą konieczność ich wymiany. Jeśli np. musimy kupić nowe noże tnące, to wytrzymałe modele znajdziemy na: https://ogrodexmilicz.pl/82-noze-do-kosiarek-i-traktorkow.

Kilkanaście lat żywotności to cel możliwy do osiągnięcia

Najczęściej w kosiarkach zużywają się oczywiście wspomniane już we wstępie noże. Wynika to z faktu, że odpowiadają bezpośrednio za cięcie trawy i innych roślin zielonych, przez co z czasem tępią się, pokrywają rdzą lub wyżłabiają. Kolejny awaryjny element to z pewnością akumulator rozruchowy, który jest powszechnie montowany w modelach elektrycznych oraz spalinowych. W sytuacji, gdy niezbędny okaże się zakup nowego egzemplarza, pamiętajmy o prawidłowym dobraniu mocy i pojemności ładowania, tak aby urządzenie funkcjonowało w pełni sprawnie i nie stwarzało żadnych niepotrzebnych kłopotów.

W kosiarkach trzeba też co dwa lub trzy lata wymieniać linki – zwłaszcza załączania noża, podnoszenia kosiska, gazu czy układu kierowniczego. Wskutek codziennej pracy ulegają wytarciu, obniżając tym samym ogólną wydajność koszenia. Niekiedy natomiast całkowicie się zrywają, co uniemożliwia wykorzystywanie sprzętu. Oto pozostałe części przeznaczone do okresowej wymiany: kółka podporowe, łożyska, sprzęgło, filtr oleju oraz agregat tnący. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 10 =