Jaki ubiór składa się na modę uliczną?

Jaki ubiór składa się na modę uliczną?

Odzież uliczna to nie tylko konkretny strój. To przede wszystkim odzwierciedlenie sposobu życia. Preferują ją rozmaite grupy społeczne i subkultury, które łączy jedno: życie w zgodzie z zasadami rządzącymi ulicą. Moda uliczna preferowana jest przez kibiców, szczególnie piłkarskich, a także członków takich subkultur, jak skate i hip-hop czy przez osoby skoncentrowane wokół sportów walki.

Styl uliczny – czym się charakteryzuje?

W Polsce moda uliczna funkcjonuje już od blisko trzydziestu lat. Jest to styl, który cechuje wolność i drapieżność, siła i wyrazistość. Tym samym idealnie oddaje on cechy osób, które decydują się go nosić. Są to również ubrania, które charakteryzują się wysoką trwałością i wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Kolory, wzory, nadruki – to wszystko odzwierciedla konkretne i wyraziste poglądy przedstawicieli stylu ulicznego. To sposób ubierania się, który może być jednocześnie niedbały i elegancki, schludny i pełen wolności. Przykładem są kurtki Alpha Industries, idealne na jesień i zimę – zarówno kurtki pikowane, parki, jak i kurtki lotnicze czy softshell. Łączą elementy luźnego, sportowego stylu z wysoką funkcjonalnością i wyrazistymi dodatkami.

Moda ulicy, czyli ubrania dla ludzi z pasją

W obręb tego stylu wchodzą bluzy i koszulki, spodnie, kurtki i czapki, a także inne elementy odzieży. Korzystając z oferty dobrego sklepu, możemy skompletować niemal całą garderobę uliczną. Tradycyjna odzież kibicowska łączy się tutaj z nowoczesnym, sportowym stylem. Często jest to też odzież funkcyjna, dająca duży komfort i wygodę podczas uprawiania sportu i intensywnego wysiłku fizycznego. Styl uliczny pozwala pokazać siebie i wyrazić swoje – nawet kontrowersyjne – poglądy i przekonania również poprzez ubiór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 12 =