Jak znaleźć idealną kostkę Rubika dla profesjonalisty – czym musi się charakteryzować?

Jak znaleźć idealną kostkę Rubika dla profesjonalisty – czym musi się charakteryzować?

Niemal każdy z nas zna kostkę Rubika. Wielokolorowy sześcian, którego boki radośnie przesuwaliśmy w lewo i prawo jako dzieci. Mało komu z nas udało się ja jednak poprawnie ułożyć. Tymczasem dla nielicznej grupki pasjonatów gier logicznych zabawa z kostkami Rubika to prawdziwa pasja, a wręcz sposób na życie. Czy zawsze korzystają oni z takich samych kostek, jakie pamiętamy z dzieciństwa? Zaglądając na stronę https://speedcube.pl/510-mirror-cube, przekonamy się, jak wiele różnorodnych kostek możemy dziś spotkać.

Sportowe kostki Rubika – dla profesjonalistów i amatorów

Kostka Rubika to nie tylko zwykła zabawka. U dzieci w każdym wieku, a także i u dorosłych rozwija zdolności manualne, pamięć i umiejętność logicznego myślenia. Ta sprawiająca wrażenie prostej konstrukcji kostka stanowi wyzwanie dla niejednej osoby. Najwięksi jej pasjonaci ciągle rozwijają swoje umiejętności, wymyślają kolejne zadziwiające sztuczki i pobijają kolejne rekordy w prędkości układania tej łamigłówki. W tym celu potrzebują sprawdzonych i doskonałych jakościowo kostek.

Zawody w speedcubingu, czyli układaniu kostki na czas odbywają się w kilku konkurencjach. Aby wygrać, trzeba więc opanować nie tylko klasyczną kostkę, ale i inne jej wariacje, które składają się z mniejszej lub większej ilości segmentów. Dla każdego profesjonalisty niezwykle ważna podczas takich zawodów jest płynność przesuwania i doskonałe spasowanie wszystkich elementów. Nie bez znaczenia są też krawędzie (w zależności od preferencji mogą być gładkie lub żłobione) oraz możliwość regulacji kostki za pomocą śrub. Ważne, aby kupowany produkt był dopuszczony do oficjalnych zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − dwa =