Jak zadbać o stylowe oświetlenie w mieszkaniu?

Jak zadbać o stylowe oświetlenie w mieszkaniu?

Dobrze dopasowane oświetlenie to integralna część aranżacji mieszkania. Pozwoli podkreślić te elementy, które chcemy, by były bardziej widoczne, optycznie powiększy pomieszczenie, bądź stworzy ciepły, przytulny klimat, a przy tym może być także wspaniałą dekoracją w stylu nowoczesnym bądź bardziej tradycyjnym. Nie ma też powodów, by ograniczać się tylko do jednej lampy umieszczonej centralnie na suficie – warto eksperymentować z różnymi rodzajami oświetlenia, by osiągnąć ciekawy, przykuwający uwagę efekt.

Oświetlenie w mieszkaniu – jak za pomocą światła aranżować pomieszczenia?

Nie wszystkie części, nawet jednego pomieszczenia, wymagają takiego samego oświetlenia. W salonie mocniej oświetlony powinien być stół, z kolei kącik wypoczynkowy, w którym oglądamy telewizję bądź pijemy popołudniową herbatę, nie wymaga mocnego światła. W gabinecie albo pokoju młodzieżowym ważne jest, by najwięcej promieni padało na biurko, za to reszta pomieszczenia może być oświetlona nieco skromniej.

W taki sposób możemy też podzielić jeden duży pokój na strefy o różnym przeznaczeniu, a za pomocą oświetlenia z funkcją przyciemniania możemy dopasować natężenie światła w zależności od potrzeb – mocniej rozjaśnić pokój zimowymi popołudniami, a mniej wieczorem, gdy już szykujemy się do snu albo relaksu z ulubionym serialem. Piloty, które pozwolą nam sterować lampami bez wstawania z kanapy, a także inne przydatne akcesoria znajdziemy m.in. na stronie: http://www.elwi.pl/produkty/13/oswietlenie.html. Taśmy LED, gustowne wyłączniki czy dyskretne sterowniki to proste sposoby na poprawienie wyglądu naszego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + trzy =