Jak zadbać o stylowe oświetlenie w mieszkaniu?

Jak zadbać o stylowe oświetlenie w mieszkaniu?

Dobrze dopasowane oświetlenie to integralna część aranżacji mieszkania. Pozwoli podkreślić te elementy, które chcemy, by były bardziej widoczne, optycznie powiększy pomieszczenie, bądź stworzy ciepły, przytulny klimat, a przy tym może być także wspaniałą dekoracją w stylu nowoczesnym bądź bardziej tradycyjnym. Nie ma też powodów, by ograniczać się tylko do jednej lampy umieszczonej centralnie na suficie – warto eksperymentować z różnymi rodzajami oświetlenia, by osiągnąć ciekawy, przykuwający uwagę efekt.

Oświetlenie w mieszkaniu – jak za pomocą światła aranżować pomieszczenia?

Nie wszystkie części, nawet jednego pomieszczenia, wymagają takiego samego oświetlenia. W salonie mocniej oświetlony powinien być stół, z kolei kącik wypoczynkowy, w którym oglądamy telewizję bądź pijemy popołudniową herbatę, nie wymaga mocnego światła. W gabinecie albo pokoju młodzieżowym ważne jest, by najwięcej promieni padało na biurko, za to reszta pomieszczenia może być oświetlona nieco skromniej.

W taki sposób możemy też podzielić jeden duży pokój na strefy o różnym przeznaczeniu, a za pomocą oświetlenia z funkcją przyciemniania możemy dopasować natężenie światła w zależności od potrzeb – mocniej rozjaśnić pokój zimowymi popołudniami, a mniej wieczorem, gdy już szykujemy się do snu albo relaksu z ulubionym serialem. Piloty, które pozwolą nam sterować lampami bez wstawania z kanapy, a także inne przydatne akcesoria znajdziemy m.in. na stronie: http://www.elwi.pl/produkty/13/oswietlenie.html. Taśmy LED, gustowne wyłączniki czy dyskretne sterowniki to proste sposoby na poprawienie wyglądu naszego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 8 =