Jak zaaranżować przestrzeń własnego tarasu?

Jak zaaranżować przestrzeń własnego tarasu?

Taras to wspaniała namiastka natury dla wszystkich lokatorów bloków mieszkalnych. To również nieoceniony element domu jednorodzinnego, który zapewnia przestrzeń znajdującą się gdzieś pomiędzy zaciszem czterech ścian a pełnym zieleni ogrodem. Aby przebywanie na tarasie było dla nas wyjątkowo przyjemne, warto starannie zaprojektować jego wygląd i wyposażenie, aby zadbać o funkcjonalność i walory estetyczne. W co powinniśmy się zaopatrzyć?

Azyl pełen roślinności

Nie ma nic lepszego niż poranna kawa, którą można cieszyć się na świeżym powietrzu. Możemy również pójść o krok dalej i na tarasie zjeść śniadanie, lub zrelaksować się tam przy filiżance popołudniowej herbaty. Niezbędne będą fotele lub sofy i stolik. W nowoczesnych meblach ogrodowych zastosowano takie materiały, które zapewniają odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu stanowią one wspaniałą inwestycję. Planując przestrzeń musimy dostosować ilość mebli do wielkości tarasu. Pamiętajmy również o tym, aby ustawić je w odpowiednim kierunku względem padania promieni słonecznych. Jeśli nie będziemy mieli takiej możliwości, zaopatrzmy się w parasol lub markizę.

Cichy zakątek

Na niewielkich tarasach wspaniale sprawdzą się krzesła ogrodowe białe, które rewelacyjnie będą komponować się z roślinnością. Kwiaty w donicach lub krzewy możemy rozmieścić wokół balustrady, wzmacniając tym samym poczucie odosobnienia i prywatności. Projektując wygląd naszego tarasu zadbajmy również o oświetlenie. Mogą to być zarówno niewielkie punktowe lampki, jak i duże lampy, które postawimy na podłodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − dziesięć =