Jak wykonać farbowanie włosów w domu?

Jak wykonać farbowanie włosów w domu?

Farbowanie włosów na nowy kolor nie jest już niczym nadzwyczajnym. Często zmieniamy odcień swojej fryzury, aby wyglądać inaczej, ciekawiej, po prostu tak, jak lubimy. Eksperymentowanie z nowymi kolorami nie zawsze musi oznaczać drogą wizytę u fryzjera, ponieważ wiele farb pozwala na samodzielną koloryzację w domowym zaciszu. Dzisiaj powiemy ci, o czym musisz pamiętać, by samodzielnie zmienić barwę swoich włosów w domowym zaciszu.

Przygotuj wszystkie produkty

Przed farbowaniem musisz upewnić się, że masz pod ręką wszystkie niezbędne rzeczy. Rozrób farbę według dołączonej instrukcji, załóż starą koszulkę, którą możesz zniszczyć i włóż dołączone do opakowania rękawiczki. Pamiętaj także o wcześniejszym wykonaniu próby alergicznej – wszystkie informacje z pewnością znajdziesz na opakowaniu producenta. Koniecznie przeczytaj całą instrukcję, która z pewnością ułatwi ci proces koloryzacji.

Samodzielne farbowanie krok po kroku

Przed rozpoczęciem farbowania dobrze rozczesz włosy i pamiętaj, by malować je pasmami. Po kolei wydzielaj kolejne części włosów i nakładaj na nie farbę. W zależności od preferencji długie pasma możesz koloryzować rękoma, do tych przy samej skórze głowy koniecznie używaj specjalnego pędzelka. Farby do włosów mają różne właściwości – niektóre z nich wymagają późniejszego malowania pasm w stosunku do odrostów, a jeszcze inne nadają się do koloryzacji na mokro. Pamiętaj, by postępować zgodnie z instrukcją producenta. Po malowaniu odczekaj wymaganą ilość czasu, a następnie zmyj produkt letnią wodą.

Co po koloryzacji?

Proces farbowania nie kończy się po nałożeniu produktu i jego zmyciu. Włosy po takim zabiegu są podatne na zniszczenia, dlatego też musisz o nie dobrze zadbać. Pierwszym krokiem, jaki powinnaś wykonać, jest nałożenie dobrej jakościowo odżywki, która nawilży włosy, nada im blasku i sprawi, że będą wyglądać zdrowo. Powinnaś także zainwestować w produkty do włosów farbowanych, które nie tylko przedłużają trwałość koloru, ale także odżywiają włosy i lepiej je ochronią. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =