Jak wybrać solidny rower?

Jak wybrać solidny rower?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza że już niedługo rozpocznie się sezon rowerowy. Jeżeli nasz stary sprzęt uległ awarii i jego naprawa jest już nieopłacalna, dobrym pomysłem jest zakup nowego roweru właśnie teraz. W jaki sposób upewnić się, że kupowany przez nas nowy pojazd będzie solidny i nada się do jazdy w różnych warunkach – zarówno po asfalcie jak i w terenie? Jak dobrać najistotniejsze części, by jazda była zarówno bezpieczna, jak i przyjemna?

Mocna i trwała rama

Najdroższym i najbardziej istotnym elementem każdego roweru jest jego rama. Kiedyś stosowano do jej budowy wyłącznie rury stalowe, które były bardzo mocne, jednak ulegały szybkiej korozji, która osłabiała ich konstrukcję z czasem. Dodatkowo ramy te miały dużą masę, co nie ułatwiało jazdy w terenie oraz podjeżdżania pod górki. Dlatego też obecnie królują ramy aluminiowe, które są lekkie i odporne na korozję, jednak przed zakupem trzeba taką ramę dokładnie obejrzeć. Sprawdźmy czy wszystkie spawy na połączeniach rur wyglądają solidnie i czy nic nie odstaje.

Hamulce i przerzutki

Nie można zapomnieć o bezpieczeństwie i komforcie jazdy, co zapewniają odpowiednio dobrane hamulce oraz ilość dostępnych biegów. Jeżeli lubimy szybką jazdę po stromych górkach, zdecydujmy się na hamulce tarczowe. Posiadają je między innymi rowery Lazaro Sklep gdzie można je kupić z pewnością doradzi nam dobór hamulców o najbardziej odpowiedniej sile. Pamiętajmy też o przerzutkach, których powinna być taka ilość, by wygodnie jeździło nam się zarówno po asfalcie jak i w terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − dziesięć =