Jak wybrać dobrego psychoterapeutę?

Jak wybrać dobrego psychoterapeutę?

Są takie sytuacje w życiu człowieka, że trudno jest mu samodzielnie poradzić sobie z problemami, a zwłaszcza z chorobami, takimi jak choćby depresja. Najlepszym wyjściem jest wówczas udanie się po profesjonalną pomoc. Psychoterapeuta przeanalizuje dokładnie przeszkody i pomoże się z nimi uporać. Jak jednak wybrać dobrego specjalistę?

Kluczowa pierwsza rozmowa

Już podczas pierwszego spotkania da się ocenić, czy dany psychoterapeuta wzbudza zaufanie i potrafi przełamać niechęć do opowiadania o swoich problemach. Komunikatywność, wysoka kultura osobista i empatia pomogą pacjentowi otworzyć się w trakcie sesji. Jeśli ktoś nie do końca ufa swojej intuicji, warto zapytać o opinię inne osoby lub poczytać komentarze w Internecie. W Warszawie godnym polecenia miejscem jest na przykład to: https://in-altum.com/oferta/psychoterapeuta/bielany/.

Jakie cechy powinien mieć psychoterapeuta?

Głównym zadaniem specjalisty jest celne postawienie diagnozy. Wówczas możliwe jest opracowanie strategii. Istotne jest indywidualne podejście do tematu. Każdy osoba to inna historia i nawet  jeśli pozornie dwa przypadki wydają się bardzo podobne, to sposób rozwiązania problemu może okazać się zupełnie inny. Umiejętność słuchania i dopasowywania się do pacjenta to także ważne cechy tego eksperta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =