Jak przygotować się do wyprawy na grzyby?

Jak przygotować się do wyprawy na grzyby?

Choć jesienią pogoda raczej nas nie rozpieszcza, to jest idealna na grzybobranie. Dzięki dużej ilości deszczu i odrobinie słońca można znaleźć niemałe okazy, a potem cieszyć się pysznym posiłkiem. O czym należy pamiętać?

Grzyby są darem natury

Przed wyprawą do lasu należy zapoznać się z pewnym informacjami. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że umyślne niszczenie grzybni podlega karze grzywny, dotyczy to również grzybów niejadalnych dla ludzi. Ukarani mogą zostać również ci, którzy zaśmiecają las lub parkują w niedozwolonym miejscu. Od pewnego czasu w polskich lasach samochód można pozostawiać tylko w wyznaczonych miejscach. Po zapoznaniu panujących zasad należy zadbać o siebie. Podstawą są buty, najlepiej sprawdzą się nieprzemakalne i z wysoką cholewą np. kalosze. Mimo tego, że na trawnikach jest sucho, to w lesie może być wręcz odwrotnie. Ponadto wysokie buty ochronią nogi przed owadami i nisko rosnącymi krzewami.

Wybierając się do lasu, warto zabezpieczyć się także w skuteczne środki na kleszcze, dzięki czemu będzie można uniknąć poważnej choroby, jaką jest borelioza. Niezbędne będą też: nożyk, nakrycie głowy, koszyk lub wiaderko, ciepłe ubranie i atlas grzybów. Ponadto podczas zbierania darów lasu trzeba być bardzo ostrożnym i unikać tych, które są nieznane lub podejrzane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =