Jak odpowiednio dopasować model rolety do ramy okiennej?

Jak odpowiednio dopasować model rolety do ramy okiennej?

Roleta to przydatny element wystroju każdego pomieszczenia. Sprawdzi się jednakowo w pokoju, sypialni, kuchni, łazience, czy gabinecie. Osłony okienne są dostępne w wielu stylach i kolorach, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza. Przed wyborem rolet należy dokładnie zmierzyć okna, aby zakup okazał się trafny i satysfakcjonujący. Po sprawdzeniu długości i szerokości szyb można wybierać w wielu rodzajach osłon.

Jak prawidłowo mierzyć okna?

Rolety to nie tylko kolorowy, elegancki element wystroju. Ich głównym zadaniem jest osłaniać pomieszczenia, jak i domowników przed zbyt intensywnym natężeniem światła słonecznego. Sprawdzają się one również w nocy, chroniąc przed blaskiem lamp, samochodów, czy księżyca.

Przed wyborem najpopularniejszych rolet, należy zmierzyć szerokość szyby i do otrzymanej wartości dodać od 3 do 6 cm. Z finalnym wynikiem można dokonać zakupu. Jednym z najwydajniejszych rodzajów rolet jest typ dzień-noc , dostępny np. na https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc. Taka osłona okienna łączy w sobie cechy tradycyjnych rolet z żaluzjami. Cała tkanina podzielona jest na przezroczyste i zaciemnione pasy. Można je dowolnie regulować, decydując tym samym, jaka ilość światła dostanie się do mieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu można optymalnie oświetlić pomieszczenie o każdej porze dnia.

Rolety dzień noc to idealne rozwiązanie do kuchni, ponieważ są one odporne na warunki panujące w tym pomieszczeniu w trakcie gotowania. Taką tkaninę można również łatwo wyczyścić. Osłona okien przed światłem sprawdzi się w całym domu, chroniąc przed słońcem i dodając uroku każdemu pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 1 =