Jak odnowić wygląd starej ramy okiennej?

Jak odnowić wygląd starej ramy okiennej?

Okna mają ogromny wpływ na wygląd całej elewacji domu. Z czasem ich wygląd może jednak ulec pogorszeniu ze względu przede wszystkim na działanie warunków atmosferycznych, takich jak ciągła ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Okna można jednak poddać renowacji, dzięki której odzyskają one swój świetny wygląd.

Najskuteczniejsze metody na odnowienie wyglądu okien

Jeśli posiadamy okna wykonane z tworzywa sztucznego najlepszym sposobem będzie pomalowanie ich powierzchni specjalną farbą do pcv, którą znaleźć można na stronie https://www.majic.pl/sklep/pl/farby/farby-do-okien/farba-do-okien-pcv/. Przed rozpoczęciem malowania konieczne jest wcześniejsze dokładne wyczyszczenie ramy z wszelkich zabrudzeń. Dzięki temu farba będzie trzymała się zdecydowanie lepiej i dłużej. Są one dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu można wybrać taką, która najlepiej będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom.

W przypadku okien drewnianych renowacja jest procesem zdecydowanie bardziej czasochłonnym oraz wymagającym większego nakładu pracy. Na samym początku trzeba bowiem usunąć resztki starej farby, najlepiej za pomocą szlifierki lub papieru ściernego. Następnym krokiem jest wygładzenie powierzchni i usunięcie wszelkich nierówności, które mogłyby nie wyglądać atrakcyjnie po pomalowaniu ramy. Jeśli w drewnie pojawiły się otwory lub ubytki trzeba wypełnić je specjalnym wypełniaczem. Na tak przygotowane okna można nałożyć wcześniej wybraną farbę, która powinna być najwyższej jakości, co zapewni jej świetny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =