Jak nakleić fototapetę?

Jak nakleić fototapetę?

Fototapeta jako sposób na ozdobienie ściany znowu wróciła do mody. Coraz więcej ludzi decyduje się umieścić na ścianie fototapety przepięknych krajobrazów kwiatowych lub miejskich i wzywa budowlańców, aby im to zrobili. Jednakże po co wydawać niepotrzebne pieniądze na coś, co można zrobić samemu?

Cały zabieg naklejenia fototapety mieści się w zaledwie 3 krokach, z którymi każdy z nas na pewno sobie poradzi.

  1. W pierwszym punkcie trzeba zająć się ścianą, która ma zostać przyozdobiona.

Mamy 2 rodzaje ścian. Z podstawową strukturą bez jakichkolwiek tapet czy farb. Należy ją zagruntować przeznaczonym do tego działania środkiem gruntującym albo użyć rozwodnionego kleju do tapet. Wszystko ma być wykonane w odstępie kilku godzin przed nałożeniem fototapety.

Jeśli ściana była malowana to w przypadku cienkiej warstwy myje się ją mydłem malarskim lub, jeśli warstwa jest gruba, przeciera papierem ściernym. W przypadku tapety, trzeba ją usunąć.

  1. Gdy ściana jest już gotowa, zajmujemy się przygotowaniem tapety. Na ścianie poziomicą zaznacza się miejsca, w których przyklejona ma być fototapeta. Następnie w zależności od instrukcji bierzemy klej i smarujemy nim albo ścianę albo tapetę. Czekamy aż klej trochę przyschnie (jeśli będzie zbyt mokry, pomiędzy ścianą a fototapetą powstaną pęcherzyki powietrza!).
  2. Przyklejamy fototapetę z góry na dół i z lewej do prawej. Dobrze jest zostawić paro centymetrowy margines by w razie nierówności móc ją przyciąć. Tapetę dociska się tak, aby nie dostało się pomiędzy nią a ścianę powietrze. Ewentualne nadmiary kleju usuwa się zwilżoną szmatką.

I to wszystko! Tapeta jest umieszczona na ścianie i nie wymagało to żadnych skomplikowanych czynności ani wydawania pieniędzy na fachowców.

To było proste, nieprawdaż?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + osiem =