Jak chronić się przed ugryzieniami owadów?

Jak chronić się przed ugryzieniami owadów?

Wszystkie owady potrafią uprzykrzyć niemal każdą wycieczkę do lasu czy letni wieczór przy ognisku. Osoby wrażliwe oraz uczulone, narażone są na niemałe problemy zdrowotne związane z ugryzieniami, nie mówiąc już o boreliozie, która zaatakować może każdego. Jak zatem zabezpieczyć się szybko i skutecznie.

Stop boreliozie

Choroba, której przyczyną może być pasożyt, jakim jest kleszcz, jest niebezpieczna dla życia człowieka. Żeby jej uniknąć, warto w pierwszej kolejności zadbać o odpowiedni ubiór podczas wycieczek do lasu lub na łąkę. Wysokie buty oraz nogawki w nie wpuszczone, w dużej mierze eliminują ryzyko ukąszenia. Jednak niejednokrotnie to nie wystarcza, gdyż te małe stworzonka  znajdują drogę nawet do górnych części ludzkiego ciała. Warto więc stosować np. w ogrodzie skuteczne środki na kleszcze, które występują w wielu różnych postaciach. Najważniejsze jednak, że zmniejszają ryzyko “złapania” kleszcza do absolutnego minimum.

Ochrona na większą skalę

Wiosną i latem trudno sobie wyobrazić, żeby człowiek każdego dnia pokrywał się środkiem ochronnym przeciwko owadom. Dlatego coraz większe grono ludzi skupia swoją uwagę na różnego rodzaju opryskach owadobójczych, również o działaniu odstraszającym. Ich wielką zaletą jest możliwość stosowania zarówno na zewnętrznej powierzchni, jak i wewnątrz domu lub mieszkania. Wysoka skuteczność zapewnia całe miesiące spokoju oraz komfortu bez much, komarów, kleszczy czy os. Jednym z profesjonalnych sklepów, gdzie można nabyć tego typu opryski jest https://www.profesjonalneopryski.pl/49-opryski-na-komary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + dziewiętnaście =