Gdy auto nie chce odpalić

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie własnego samochodu to duża wygoda i niezależność. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wyrobienie prawa jazdy i na kupno własnego auta. Należy pamiętać, że o pojazd trzeba odpowiednio dbać. W przeciwnym wypadku może on odmówić posłuszeństwa. Jednym z powszechniejszych problemów jest kłopot z odpaleniem samochodu. Najczęściej jest on związany z elementami układu zapłonowego lub elektrycznego. Warto przyjrzeć się bliżej temu problemowi i sprawdzić jakie są możliwe rozwiązania.

Za prawidłowe odpalanie silników odpowiedzialne są rozruszniki samochodowe. Uszkodzenie tych elementów uniemożliwia zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej i rozpoczęcie pracy jednostki napędowej. W przypadku pojawienia się problemów z rozrusznikiem, można oddać go do naprawy, regeneracji lub dokonać wymiany na nowy. Należy jednak pamiętać, że kłopoty z uruchomieniem samochodu wcale nie muszą leżeć po stronie rozrusznika. Być może dostaje on za mało prądu i nie ma przez to siły potrzebnej do odpalenia auta.

Nieprawidłowe ładowanie akumulatora

Często problemy z uruchamianiem silników pojawiają się w czasie mrozów. Niskie temperatury powodują rozładowanie akumulatora i do rozrusznika dociera niewystarczająca ilość prądu. Przyczyną problemu może być również wadliwy alternator, który nie ładuje w czasie jazdy akumulatora na odpowiednim poziomie. W przypadku jego awarii warto dokonać szybkiej wymiany, aby uniknąć uszkodzenia rozrusznika, akumulatora i innych odbiorników prądu w aucie. Przykładową ofertę takich części można znaleźć na stronie https://www.shop.bendiks.pl/pol_m_Alternator-176.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*