Dlaczego ekogroszek jest eko?

Dlaczego ekogroszek jest eko?

W Polsce coraz częściej stosuje się ekogroszek. Węgiel tego rodzaju znacznie lepiej spala się od orzecha albo kostki. Jest też znacznie bardziej ekologiczny, co jest coraz częstszym argumentem przy zakupie paliw kopalnych. Dlaczego ekogroszek jest przyjaźniejszy środowisku niż inne odmiany węgla? 

Wyższa kaloryczność i lepsze spalanie 

Ekogroszek powstaje jedynie z najlepiej wyselekcjonowanych partii węgla. Musi się on charakteryzować niską zawartością substancji niepalnych i możliwie wysoką kalorycznością. Ekogroszek jest też znacznie mniej wilgotny. Wpływa to na mniejszą liczbę popiołów i odpadów, które są szkodliwe z perspektywy środowiska. Przykładem niech będzie węgiel ze strony https://kutno.ekogroszek-workowany.pl/ – wartość opałowa przekracza tutaj nawet 30 MJ/kg. Niska jest też zawartość popiołu i siarki. W ten sposób można skutecznie ogrzać dom bez produkcji dodatkowych zanieczyszczeń i odpadów. 

Wykorzystanie nowoczesnych pieców z podajnikiem 

Stare piece na węgiel na orzech lub kostkę uważane są za szkodliwe pod kątem ekologii. W niektórych przypadkach nie można już z nich korzystać. Alternatywą dla nich są piece na ekogroszek, które posiadają nowoczesne podajniki. Kontrolują one ilość spalanego węgla oraz odznaczają się niską emisją spalin. Dzięki ich sprawności wykorzystuje się nawet 90% potencjału paliw kopalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − 10 =