Czym jest poliwęglan i do czego jest on wykorzystywany?

Czym jest poliwęglan i do czego jest on wykorzystywany?

Szkło to materiał stosowany w budownictwie od wielu lat. Ze względu na jego duży ciężar oraz podatność na stłuczenie, coraz powszechniejsze jest zastosowanie alternatywnego poliwęglanu. To nowoczesne tworzywo o unikalnych właściwościach, które w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością.

Polimerowe tworzywo sztuczne i jego właściwości

Poliwęglan to zgodnie z definicją polimerowe tworzywo sztuczne powstające w wyniku reakcji bisfenolu A oraz fosgenu. Jej skutkiem jest połączenie jednostek polimerowych za pomocą wiązań węglowych. Charakterystyczną cechą tego materiału jest jego przeźroczystość, a także niewielki ciężar. Poliwęglan ceniony jest także za swoją udarność, czyli wytrzymałość na uderzenia. Inne ważne zalety to duża odporność na wysokie i niskie temperatury oraz na oddziaływanie różnego rodzaju substancji chemicznych.

Przeszklenia z poliwęglanu

Wszystkie wymienione cechy sprawiają, że tworzywo to znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Wśród produktów dostępnych na rynku znaleźć można m.in. poliwęglan lity. Szczegółowe informacje na jego temat znaleźć można choćby pod adresem https://www.plekspol-poliweglan.pl/sklep/tworzywa-sztuczne-dla-budownictwa/poliweglan-lity/. Materiał ten wykorzystuje się przy tworzeniu świetlików, a także wykonywaniu zadaszenia balkonów i tarasów. W budownictwie zastosowanie znajduje także poliwęglan komorowy. Dzięki komorom wypełnionym powietrzem tworzywo to wykazuje dobre właściwości termoizolacyjne. Płyt z tego tworzywa używa się do wykonywania różnego rodzaju zadaszeń oraz bezpiecznego wykończenia drzwi i okien.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + siedem =