Co zrobić, gdy po stłuczce nie mamy możliwości korzystania z własnego auta?

Co zrobić, gdy po stłuczce nie mamy możliwości korzystania z własnego auta?

Pomimo względnie dużego bezpieczeństwa na drogach, każdy z nas może zostać uczestnikiem niespodziewanej stłuczki, po której to samochód nie będzie nadawał się do dalszego użytkowania. Wówczas konieczna jest jego naprawa, która może zająć od kilku do kilkunastu dni, co będzie uzależnione oczywiście od rodzaju uszkodzeń oraz możliwości warsztatów. Taka sytuacja zdecydowanie ogranicza nas komunikacyjnie, o ile nie posiadamy drugiego samochodu. Ten możemy sobie sprawić, dzięki prawu pozwalającemu na otrzymanie auta zastępczego.

Najlepsze rozwiązanie po stłuczce

Jeżeli nasz własny samochód nie może być eksploatowany, wówczas warto skorzystać z innego pojazdu. Może on być udostępniony przez ubezpieczyciela, lub też wypożyczony przez nas w zakładzie takim jak na przykład: https://www.best-rent.pl/wynajem-aut-warszawa/, lub wielu innych tego typu przedsiębiorstwach. W drugim przypadku koszt wynajmu pokrywa się z OC sprawcy. Możemy zatem liczyć na pełny zwrot pieniędzy, związanych z otrzymaniem zastępczego pojazdu.

Jest to rozwiązanie korzystne, gdyż nie naraża nas na brak transportu, ani jakiekolwiek straty finansowe. Trzeba pamiętać, że ubezpieczyciel może nam odmówić pomocy, jeżeli okaże się, że mamy dostęp do innego samochodu w naszej rodzinie. Jeżeli jednak nie posiadamy alternatywy, to nie mając możliwości korzystania z własnego pojazdu, powinniśmy zastanowić się nad załatwieniem auta zastępczego. Opcja to ma wiele zalet, a jako że prawo jest w tym przypadku zdecydowanie  przychylne, na pewno warto wziąć ją pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + siedem =