Co buduje się z thermodrewna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie na rynku stolarskim pojawiło się tzw. thermodrewno, powstające wskutek poddania zwykłego drewna obróbce termicznej. Jest to materiał naturalny i wyjątkowo odporny na działanie większości negatywnych czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, silne słońce czy szkodniki. Posiada podobne właściwości jak panele, ale jednocześnie jest znacznie bardziej dekoracyjny – w trakcie obróbki przebarwienia stają się bowiem mniej zauważalne, natomiast sęki ulegają niemal całkowitemu sprasowaniu. Z różnymi budowlanymi realizacjami z thermodrewna spotykamy się coraz częściej zarówno na wsi, jak i w miastach. 

Materiał o niezwykłych właściwościach

Thermodrewno, czyli drewno modyfikowane termicznie, jest materiałem odznaczającym się wysoką odpornością na wilgoć. Dzięki temu jest znacznie bardziej stabilne i posiada niski współczynnik tzw. skurczu. Jego stosowanie poleca się zwłaszcza tam, gdzie zwyczajne drewno mogłoby szybko ulegać zniszczeniu poprzez szkodliwe działanie nie tylko wody, ale również grzybów czy pleśni. Z tego powodu z thermodrewna (najczęściej w postaci świerka, sosny oraz modrzewia) buduje się przede wszystkim meble ogrodowe, tarasy oraz elewacje budynków mieszkalnych. Zajmuje się tym m.in.  https://www.ideagarden.pl/.

Jeśli zaś chodzi o wnętrza domów, to omawiany materiał doskonale nadaje się m.in. do wykonywania posadzek, schodów i sufitów w różnych pomieszczeniach – sypialni, pokoju dziennym czy holu. Jego użycie daje nam pewność, że pomiędzy drewnianymi elementami nie będą z czasem powstawały nieestetyczne szpary. Dodajmy, że niektóre gatunki drewna po obróbce termicznej można też z powodzeniem stosować do budowy podłóg w tzw. mokrych wnętrzach, czyli kuchni oraz łazience. Chodzi tutaj głównie o dąb i jesion.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*