Ból kręgosłupa – jak sobie z tym radzić?

Ból kręgosłupa – jak sobie z tym radzić?

Jakiekolwiek dolegliwości ze strony kręgosłupa mogą mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Wady postawy, zwyrodnienia oraz obrzęki to tylko kilka z ich przykładów. Niestety, siedzący tryb życia i zbyt mała ilość ruchu sprzyjają schorzeniom w obrębie kręgosłupa. A zmaga się z nimi coraz większa ilość osób – nawet 70 proc. populacji! Co zatem robić, kiedy boli kręgosłup? 

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej

Bóle kręgosłupa mogą pojawić się z wielu różnych powodów. Jednym z obecnie popularniejszych, jest spędzanie zbyt dużej ilości czasu w pozycji siedzącej. I dlatego dotykają one m.in. kierowców czy osoby pracujące przy komputerze. Podstawowym, często popełnianym błędem, jest zaś rezygnacja z aktywności fizycznej. Jeśli bowiem kręgosłup zaczyna boleć z powodu siedzenia w nieprawidłowej pozycji, konieczne jest wzmacnianie mięśni oraz jak najczęstsze zmienianie pozycji. Nie oznacza to oczywiście, że masz zacząć podnosić ciężary! Kiedy boli kręgosłup, zalecana jest umiarkowana aktywność, a najlepiej żeby odbywała się ona pod kontrolą specjalistów.

Rehabilitacja pourazowa – szybka ulga

Jeśli dolegliwości bólowe zdarzają się dość często, należy zastanowić się nad rehabilitacją pourazową. Jest to najlepsza droga do odzyskania pełnej sprawności oraz uwolnienia się od bólu. W trakcie takiej rehabilitacji fachowiec zadba także o wypracowanie odpowiednich wzorów postawy czy sposobu siedzenia, co może zapobiec kolejnym tego typu problemom. Warto udać się choćby tutaj http://agnieszkaurbaniak.com.pl/oferta/rehabilitacja-pourazowa/, gdzie rehabilitacja jest prowadzona przez profesjonalną trenerkę, która specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Na pewno pomoże to w szybkim i skutecznym pozbyciu się bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − dwa =